Hakkımızda

TREND markamız Ağustos 2012 tarihinde Trend Elektromekanik San ve Tic. A.Ş. olarak Orta Gerilim ve Alçak Gerilim Ölçü Transformatörleri, Reaktörler ve Kuru Tip Transformatörler alanında üretici olarak faaliyetine başlamıştır.

Enerji sektöründeki başarılarımız ve müşterilerimizin kapasitemizi arttırmamız doğrultusundaki taleplerinden dolayı imalatımızı ürün gruplarına ayırarak Şubat 2022 tarihinde Trend Elektro Enerji San. Ve Tic. A.Ş. olarak ikinci fabrikamızı faaliyete geçirdik. Bu gruplama ile Orta Gerilim Ölçü trafolarımız Trend Elektromekanik fabrikamızda, Reaktörler, özel tip transformatör vb. diğer ürünlerimizde Trend Elektro Enerji fabrikamızda üretimlerine devam etmektedir. 

Teknolojik gelişmeleri takip ederek güçlü kadromuz ile pazara Trend’leri kaliteden ödün vermeden sunmak öncelikli hedefimizdir. Artan kapasitelerimizden dolayı Kalite ve ekonomik ürün üretebilirliğimiz müşterilerimizin takdirini almış ve tercih edilebilirliğimizi arttırmıştır.

Amacımız uzun yılların deneyimiyle üretmekte olduğumuz ürünlerin kullanım alanlarında müşterilerimize doğru ürün seçiminde yardımcı olmak ve TREND’in kısa süreli teslim avantajlarından faydalanmasını sağlamaktır.

 

TREND ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş. KURUCUSU VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

YAŞAR METE ÇİFTÇİOĞLU

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Enerji Bölümü lisans programı 1980 yılı mezunu olan Yaşar Mete Çiftçioğlu, çalışma hayatına AEG Eti Sanayi A.Ş. firmasında Tasarım Mühendisi olarak başlayıp sonrasında ALCE Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.’de 25 yıl boyunca İmalat ve ARGE Müdürlüğü yapmıştır. Emekliliğinin ardından NURCEM ve EMTRAN firmalarında kurucu-ortak olarak görev almış ve bu firmalar üzerinden ölçü trafosu, özel tip trafo, reaktör üretimiyle ARGE ve üretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

 

Çiftçioğlu, 2012 yılında TREND bünyesinde mühendislik danışmanlık hizmeti sunmaya başlamış, 2013 yılından itibaren reaktör, transformatör ve özel tip elektromekanik ürünlerle ARGE ve üretim faaliyetlerine devam etmektedir.