Hakkımızda

TREND ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş. kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Mete Çiftçioğlu’nun sektörde 35 yılı aşkın AR-GE ve üretim tecrübesi, reaktör ve transformatör bilgi birikimiyle TREND Elektromekanik Mühendislik Danışmanlık Yaşar Mete Çiftçioğlu ticari ünvanıyla 2012 yılında transformatör üretimi ve yüksek gerilim konularında mühendislik danışmanlık hizmeti sağlamak üzere kurulmuştur.

2013 yılından itibaren danışmanlık hizmetlerinin yanında yurtiçi/yurtdışı pek çok müşteriye talep üzerine özel tip transformatör üretimi yaparak ürün/hizmet portföyünü genişletmiştir.

2017 yılından itibaren ticari faaliyetlerine TREND ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş. ünvanıyla devam eden firmamız, kaliteli ürün/hizmet sunumu ve genişlettiği ürün portföyüyle müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.

 

TREND ELEKTROMEKANİK SAN. VE TİC. A.Ş. KURUCUSU VE YÖNETİM KURULU BAŞKANI

YAŞAR METE ÇİFTÇİOĞLU

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi Enerji Bölümü lisans programı 1980 yılı mezunu olan Yaşar Mete Çiftçioğlu, çalışma hayatına AEG Eti Sanayi A.Ş. firmasında Tasarım Mühendisi olarak başlayıp sonrasında ALCE Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.’de 25 yıl boyunca İmalat ve ARGE Müdürlüğü yapmıştır. Emekliliğinin ardından NURCEM ve EMTRAN firmalarında kurucu-ortak olarak görev almış ve bu firmalar üzerinden ölçü trafosu, özel tip trafo, reaktör üretimiyle ARGE ve üretim faaliyetlerini sürdürmüştür.

Çiftçioğlu, 2012 yılında TREND bünyesinde mühendislik danışmanlık hizmeti sunmaya başlamış, 2013 yılından itibaren reaktör, transformatör ve özel tip elektromekanik ürünlerle ARGE ve üretim faaliyetlerine devam etmektedir.